سایبان حیاط

سایبان حیاط یکی از بی نظیرترین محصولات برای حیاط منزل است که می تواند زیبایی را برای حیاط شما به ارمغان بیاورد. این وسیله بسیار پر کاربرد سال های سال است که مورد استفاده قرار گرفته و می توان بیان کرد که یکی از پرمصرف ترین سازه ها در میان صد ها گونه از سازه های سبک است.

سایبان حیاط

 

امروز با پوشاندن فضای باز منزل می توانید میزان استفاده شما از محیط بیرون را افزایش دهید. گاهی زمانی که افراد به مبلمان فضای باز خود فکر می کنند، ساخت سایبان در حیاط آخرین چیزی است که به آن فکر می کنند. همه به ساخت باربیکیو و خرید مبلمان های سفید فلزی فکر می کنند. اما اگر بهترین دکوراسیون را هم داشته باشید، بهترین نما را برای دیوار ها انتخاب کنید و دور و اطراف پر از گل و گیاه باشد، هیچ کس حاضر نیست زیر آفتاب و نور شدید بیرون بماند. ساخت سایبان حیاط منزل می تواند هم کاربرد و هم زیبایی فضای باز شما را بهبود ببخشد.

 

سایبان چتری برای حیاط

شاید مدل چتر مانند سایبان ها را بیش تر در کنار سواحل و استخر ها دیده باشید، اما نکته اصلی در این جاست که شما محدودیتی برای استفاده از آن ها ندارید. مسلما هر چقدر که چتر بزرگ تر باشد سایه اندازی بیش تری نیز خواهد داشت. اما برای فضا های کوچک تر مثل بالکن و حیاط خانه نیز می توانید از آن استفاده کنید. چرا که آب و هوای متنوع کشور ما ایران، باعث شده بعضی از استان ها در تمامی روز های سال آب و هوای خوبی داشته باشند و بخواهند از فضای حیاط خانه ی خود استفاده کنند. ما برای این کارها، سایبان حیاط را به شما توصیه می کنیم. این سایبان یک نوع سازه چادری است.

 

سایبان حیاط خلوت

این سایبان نیز مورد نیاز بسیاری از افراد است. چرا که برخی افراد ترجیح می دهند فضای کوچک حیاط خلوت را به مکان دنج و راحت برای نشستن تبدیل نمایند.

 

مزایای استفاده از سایبان حیاط

تا شما در خانه تان حیاط خلوت مسقف نداشته باشید، طعم لذت استفاده از حیاط خلوت را نچشیده اید؛ این بخش از منزل شما باعث راحتی هر چه تمام تر شما می شود چرا که این فضا به فضای منزل شما اضافه می شود و شما می توانید به راحتی از این فضای مسقف که توسط سایبان پوشیده شده، برای آشپزی با قرار دادن اجاق گاز، یا با قرار دادن ماشین لباس شویی برای شست و شوی لباس ها استفاده کنید. حتی می توانید وسایل و لوازم اضافی آشپزخانه یا منزل را به این فضا منتقل کنید.

به صورت کلی می توان گفت نصب سایبان در حیاط به شما یک فضای خصوصی و راحت را هدیه می دهد؛ خیلی از افراد از این فضا برای نشستن عصرگاهی و خوردن چای و وقت گذراندن با خانواده استفاده می کنند.

اگر شما حیاط خلوتی داشته باشید که سقف و سایبانی ندارد، می دانید که حیاط خلوت یا پاسیوی شما در اثر بارش باران و برف یا وزش باد و طوفان، پر از گرد و خاک می شود و یا حتی محل تجمع آشغال های ریز همسایه ها شود. بنابر این می توانید همان گونه که در بالا اشاره شد به دو صورت از سایبان استفاده کنید:

– سایبان حیاط خلوت به عنوان رخشورخانه، یا محل گذاشتن اجاق گاز و یا انباری. و یا مسقف کردن فضا به منظور جلوگیری از گرد و خاک و فضله ی پرندگان.

– سایبان حیاط منازل و خانه های ویلایی به منظور قرار دادن مبلمان حیاط و نیمکت. تا افراد بتوانند به راحتی از فضای حیاط منزل و و ویلای خود بدون آسیب رسیدن اندکی آفتاب و یا اثری از باران و … لذت ببرند.

 

قیمت سایبان مسکونی چگونه است؟

سایبان مدل های گوناگونی از قبیل سایبان پارچه ای، چتری، حصیری، چوبی و اتوماتیک دارد که امکان استفاده از فضای سبز خانه را در شرایط مختلف جوی فراهم می کند.

قیمت این سازه ها با توجه به متریال به کار رفته در ساخت سایبان، ثابت یا برقی بودن، جنس پوشش یا پارچه سقف، نصب تجهیزات مدرن و هوشمند به روی آن، ابعاد و اندازه سقف و مساحت فضای باز متفاوت است. با در نظر گرفتن این فاکتور ها و توجه به برند و شرکت سازنده سایبان حیاط می توان قیمت نهایی آن را تعیین کرد.