سایبان فضای باز

آیا با سایبان فضای باز آشنایی دارید؟ بی تردید فصل بهار به سبب دلچسب بودن هوا بهترین زمان برای گذران اوقات در فضای بیرونی و لذت بردن از هوای مطبوع بهاری است. به عنوان مثال بودن در فضای دلنشین خانه ‌ای که درها و پنجره‌ های بزرگ متصل به حیاط و ایوان دارد برای بیشتر ما حس دلپذیری دارد. داشتن یک فضای بیرونی زیبا در کنار خانه، محیطی برای زندگی می ‌سازد که در بیشتر اوقات سال حسی فوق العاده به ما میدهد.

بدون شک آسایش مخاطبان و کاربران فضا در صورتی تامین خواهد شد که امکانات رفاهی کافی بدین منظور در طراحی محیط در نظر گرفته شده باشند. از این رو طراحی بهینه و هدفمند فضا های باز در اطراف ساختمان ها، یکی از عوامل مهم موفقیت پروژه های معماری به شمار می رود.

سایبان فضای باز

 

طراحی سایبان در فضاهای باز

برای دو چندان کردن لذت استفاده از فضای باز خانه، سایبان فضای باز کمک به سزایی به شما خواهد کرد. سایبان به عنوان یکی از اجزاء تامین کننده ی آسایش کاربران، منجر به افزایش زمان حضور آن ها در محیط، مقابله با شرایط نامساعد جوی و نیز امکان بهره گیری از مناظر خواهد شد.

لذا جزئیات طراحی سایبان در چنین فضاهایی، متریال های مورد استفاده، تدابیر هدایت آب باران (گاتر) و نیز مشخصات سازه ی آن ها، از جمله عواملی هستند که می بایست مورد توجه ویژه طراحان قرار گیرند.

 

انواع سایبان فضای باز

مانند هر جزء دیگری از طراحی خانه، نوع و سبک سایبان ایوان یا حیاط خانه‌ شما، تابعی است از نوع معماری خانه، جهت خانه نسبت به خورشید، و بودجه ‌ای که برای تهیه‌ آن کنار گذاشته ‌اید. در ادامه برخی گزینه‌ هایی را که می ‌توانید به عنوان سایبان فضای باز خانه‌ خود به کار بگیرید، معرفی خواهیم کرد.

 

سایبان چتری مناسب برای فضای بیرونی

سایبان های چتری شاید اولین گزینه و ساده ترین گزینه ای باشد که به ذهن می رسد، این سایبان ها که قابلیت جدا شدن و باز بسته شدن دارند برای فضاهای کوچک، ایوان ها و یا بام سبزها بسیار مناسب اند.

 

سایبان درختی

پیش از آنکه به دنبال ساختن هر گونه ایوان و سایبان باشیم، باید بدانیم که درختان می‌ توانند این سایبان را به بهترین شکل برای ما ایجاد کنند. به خصوص درختانی که در فصل بهار و تابستان دارای بیشترین برگ‌ ها هستند، دقیقا در فصولی که ما به آن ‌ها نیاز داریم، می ‌توانند بهترین سایبان ما باشند.

 

سایبان پارچه ای مناسب برای تراس ها 

سایبان های پارچه ای انواع و اقسام متنوعی دارند، نیاز نیست برای سایبان های خود از انواع سنتی آن استفاده کنید بلکه می توانید نمونه های مدرن آن را برای فضای بیرونی خود استفاده کنید.

 

سازه پارچه ای سایبان بادبانی

این سایبان ها به منظور ایجاد سایه ای خنک استفاده می شوند.

هر بادبان را یک نوار پارچه ای متمایز تشکیل می دهد که مقاومت خوبی در برابر نیروی وارد شده دارد. برای این که در مقابل بادهای شدید نیز استحکام خوبی داشته باشد، هر بادبان به اتصالات فولادی وصل می شود.

 

سایبان حصیری

سایبان های حصیری جزو سایبان های مقرون به صرفه محسوب می شوند که می توانید به سادگی آن ها را بر روی چارچوب های مورد نظر خود سوار کنید و به سرعت یک سایبان فضای باز برای منزل خودتان بسازید!