سایبان چادری

ایجاد سایبان چادری در یک فضای باز یکی از ایده های خوب بشر بوده تا هنگام تفریح و استراحت در فضای باز از تابش نور آفتاب در امان باشید. این مسئله صرفا به همین مورد محدود نمی شود و تاکنون انسان توانسته از سایبان چادری به منظور های مختلفی استفاده کند. تاریخچه سازه چادری به 15000 سال قبل باز می گردد. زمانی که انسانها با پوست حیوانات چادر ایجاد می کردند.

ایده سایبان چادری امروز از همان چادرهای انسان های اولیه گرفته شده اما با تغییر متریال و ایجاد تغییر در طراحی موجب شده این سایبان ها هم به عنوان یک دکور به زیباسازی محیط کمک کند و هم سرپناهی در مقابل عوامل جوی باشد.

سایبان چادری

سایبان چادری

سایبان چادری

سایبان های چادری در هر مکانی قابل اجرا هستند. گاهی افراد تصور می کنند شاید در مناطق باد خیز نتوان این سازه های را برپا کرد. اما حقیقت این است که با اجرای مناسب و محاسبات دقیق می توان سایبان را به گونه ای اجرا کرد که با وزش باد دچار هیچ آسیبی نشود و مقاومت کند.

زمانی که لازم باشد در محیط سازه چادر ایجاد گردد محاسبات نرم افزار به کمک طراح می آید و به صورت تخصصی مشخص می شود کدام ناحیه بیشترین تاثیر را از وزش باد می گیرد و سپس با سازه های فولادی نیروی باد کنترل می شود.

مزایای اجرای این نوع سایبان

محافظت در برابر باران و برف

محافظت در برابر نور آفتاب و اشعه فرابنفش

ایجاد فضای زیبا و دلنشین

کاهش مصرف انرژی

قابل حمل و جابه جایی

نگهداری و تعمیرات سازه چادری

سایبان چادری هر چند وقت یکبار نیازمند رسیدگی و تعمیرات هستند. اگر این رسیدگی ها به موقع انجام شود سازه شما هیچ وقت دچار مشکل نخواهد شد و تا سالیان طولانی در محل مورد نظر شما استوار خواهد بود.

پارچه روی سایبان هر چند وقت یکبار باید نظافت شود تا آلودگی هایی که روی ان را پوشانده از بین برود گردو غبار و دوده های ناشی از هوای آلوده به پارچه روی سایبان چادری می چسبد و ان را کثیف می کند. پس باید تاریخ خاصی را برای تمیز کردن دوره ای سایبان  در نظر بگیرید.

چنانچه پارچه دچار پارگی شود می توانید به مجری طرح اطلاع دهید تا پارگی های کوچک را در محل تعمیر کند. برای پارگی های بزرگ باید چادر به محل دیگری منتقل شود.

همچنین میزان کشیدگی چادر باید توسط نصاب هر چند وقت یک بار چک شود.

چنانچه کابل های و اتصالات در فضای رطوبتی باشند باید برای جلوگیری از زنگ زدگی بررسی گردند.