سایبان چتری

سایبان چتری چیست؟

سایبان چتری وسیله ‌ای چتری شکل است که امکان محافظت در برابر نور آفتاب و دفع مزاحمت ‌های تابش آن را به وجود می ‌آورد. در واقع دلیل نام‌ گذاری این سایبان همین ظاهر چتر گونه ‌ی آن است که اغلب از یک سقف هشت ضلعی یا مربعی شکل و یک میله فلزی یا طرح چوب ساخته شده است.

سایبان چتری

 

به طور کلی می توان گفت سایبان ها سازه ‌ای هستند که تابش نور آفتاب و بارش انواع ریزگرد و برف و باران را کنترل و نقش حفاظتی را ایفا می ‌کنند.

این سایبان‌ بسیار مصرفی بوده که امکان استفاده در مکان‌ های مختلف را دارد. به طور مثال در خانه ‌ها، حیاط‌ ها، مراکز تفریحی و تجاری، اماکن گردشگری، سواحل و استخر های خصوصی و عمومی، سقف منازل و روف گاردن‌ ها، باغ‌ ها و مزارع. سایبان چتری به دلیل حمل و نقل آسان، نصب راحت و پوشش مناسب آن بسیار مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

برای طراحی سایبان ها ابتدا به اندازه گیری میزان وزش باد در آن منطقه می پردازند.

این سایبان بر روی یک پایه قرار دارد. قسمت پایین ستون چتر دارای نوک تیزی است که در زمین های شنی یا ماسه ای نیز می تواند در زمین فرو رفته و به راحتی نصب شود. باز و بسته شدن این نوع سایبان نیز همانند یک چتر معمولی انجام می شود .

پایه و سقف این سایبان قابل تنظیم است و هم چنین می ‌توان زاویه ‌ی چتر را نیز تغییر و محل قرار گیری آن را نیز جابه جا کرد.

سطح پوشش داده شده توسط این نوع سایبان محدود می باشد؛ از این رو هرگاه مشتریان درخواست پوشش دادن یک منطقه وسیع داشته باشند به آن ها پیشنهاد می گردد که از چند عدد سایبان در کنار یکدیگر استفاده نمایند.

در این نوع سایبان پارچه ای از سه مدل پارچه برای ساخت چتر استفاده می شود: پارچه برزنتی، پارچه فلکسی و پارچه ترانزیتی.

 

نکات مهم در خرید سایبان

این نوع سایبان دارای دو مدل دستی و برقی می ‌باشد.

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که مدلی را انتخاب کنید که نسبت به پولی که پرداخت می کنید، کیفیت بالایی داشته باشند. متریال به کار رفته در سایبان کیفیت و مقاومت بالایی داشته باشد تا مجبور نشوید هر بار برای تعمیر و سرویس سایبان یا خرید دوباره این محصول پول فراوانی پرداخت کنید. برای خرید سایبان چتری از مشاور یا کارشناس متخصص کمک بگیرید.