سقف ریلی چادری

سقف ریلی (سقف بازشو – سقف متحرک)

سقف ریلی یکی از متداول ترین سایبان ها است که در ساختار آن معمولا چند نوع پوشش بر روی یک ریل حرکت می کند. سایبان های ریلی را به نام سایبان های کشویی یا سایبان های تلسکوپی نیز می شناسند. این نوع سایبان ها بیشترین کاربرد را در منزل، باغ، مخصوصا استخر دارند.

سقف ریلی

 

این سقف را به دلیل آببندی صد در صد و نوردهی عالی و قابلیت بازشو می توان به عنوان آشپز خانه دوم، اتاق بچه، کتابخانه و … نیز استفاده نمود.

سایبان های ریلی می توانند هم دستی و هم اتوماتیک باشند. سایبان های ریلی که با دست باز می شوند به طور معمول برای فضاهای داخلی منازل و به عنوان سایبان داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو نوع سایبان معمولا از متریال هایی مانند چوب، یو پی وی سی، سازه فلزی و آلومینیوم ساخته می شوند و فرق اصلی آن ها در مکانیزم دستی و برقی می باشد.

 

سقف ‌های پرگولا (ریلی)

این سقف ‌ها چهار فصل بوده و با سیستم سایبان ریلی که دارد، شما را قادر می‌ سازد از فضای باز بیرون ساختمان خود در تمام فصول سال بهره ببرید.

مکانیزم مدل های مختلف سقف متحرک می توانند به صورت مستقل و مجزا بر روی زمین نصب گردند و یا اینکه از یک سمت به ساختمان و یا بنای مجاور اتصال داده شوند.

 

سقف متحرک ریلی استخر و گلخانه

در استخر ها و گلخانه ها به منظور این که از وارد شدن سرما، گرما یا نوسانات جوی جلوگیری شود، می توان از سقف های مخصوصی استفاده کرد. این پوشش ها در دو نوع ثابت و متحرک (تلسکوپی) قابل تهیه هستند.

 

جنس های سقف ریلی استخر

پلی کربنات

سقف شیشه ای با شیشه های سکوریت شیک و نشکن

ورق های پلی یوپان

سازه های پارچه ای برزنتی

سقف های ایرانیتی فلزی

 

مزایای استفاده از سقف ریلی استخر چیست؟

با استفاده از پوشش ریلی استخر می‌ توانید از استخر در هر فصلی از سال استفاده کرده و اگر شرایط جوی نامناسب شد به جای خارج شدن از استخر، تنها با یک کلیک، کار بستن سقف را به انجام برسانید. این سری سازه‌ها از متریال بسیار مرغوبی بهره گرفته‌اند که در برابر جریان‌های باد شدید مقاوم هستند. همچنین اشعه نور خورشید به داخل استخر ورود پیدا نمی‌کند و شما سلامتی خود را به دلیل این اشعه‌های مضر به خطر نمی‌اندازید. مزیت دیگری که سقف ریلی استخر از آن شما می‌کند ضد زلزله بودن آن ‌ها است که امنیت شما را در هر شرایطی تضمین می‌کند.

 

نکات مهم در مورد خرید سایبان های ریلی

سالم بودن و مرغوبیت جنس بدنه، ریل ها و اتصالات

مرغوبیت متریال و تجهیزات جانبی برقی به کار رفته در سایبان های برقی اتوماتیک

مقاومت فلز در برابر زنگ زدگی و فرسایش

تناسب و هماهنگی بین طرح و رنگ سایبان با فضای اطراف و نمای محل نصب سایبان

توجه به استحکام، دوام و طول عمر سایبان ریلی

کم سر و صدا بودن سایبان ریلی در هنگام باز و بسته شدن

توجه به وزن و ابعاد سایبان و همچنین کشش موتور مورد استفاده در سایبان

نصب سقف ریلی توسط نصاب حرفه ای و متخصص جهت اطمینان از عملکرد صحیح سایبان