سقف پارچه

سقف پارچه ای و چادری، یکی از قدیمی ترین روش های ابداع شده جهت محافظت در مقابل شرایط بد جوی می باشد. شواهد نشان می دهد که سابقه ساخت چادر به وسیله پوست حیوانات به ۱۵۰۰۰ سال قبل برمی گردد. خیلی زود پوست حیوانات جای خود را به پارچه های بافته شده دادند که توسط چوب و طناب همانند سازه های چادری کششی امروزی بنا می شدند.

سقف پارچه

 

سازه پارچه ای 

تا حالا با خودتان فکر کرده ‌اید که سازه پارچه ای دقیقا به چه درد می‌خورد؟

نه تنها اگر بخواهید در حیاطتان بنشینید، از تابش مستقیم آفتاب و بارش ‌های آسمانی در امان خواهید بود بلکه دیگر ساختمان ‌های اطراف هم وسط دورهمی خانوادگی، شما را نگاه نمی ‌کنند. یک فضای خصوصی دنج، زیر سقف پارچه ای نه تنها برای محدوده فضای نشیمن حیاط مناسب است بلکه اگر پارکینگتان مسقف نیست یا در حیاط استخر و آب‌ نما دارید، می ‌توانید با آن سایبان‌ های پرکاربردی درست کنید و با خیالی آسوده از زیبایی‌ های تراس، روف‌ گاردن یا حیاطتان لذت ببرید.

 

انواع سقف پارچه ای

سایبان های چادری نوعی سقف پارچه ای هستند که بصورت متحرک یا ثابت طراحی و پیاده سازی می شوند .

این سایبان ها در هر اندازه و ابعادی بسته به سلیقه و سفارش مشتری ساخته و نصب می گردند.

سقف های پارچه ای مقاومت بالایی در برابر آفتاب و آب و باد شدید دارند و به همین دلایل طول عمر بالایی نیز دارند.

 

سایبان پارچه ای حیاط

سایبان پارچه ای حیاط یا سایبان چادری یکی از محصولات در حوزه چتر و سایبان است که برای جلوگیری از نفوذ عوامل محیطی مانند نور خورشید و یا برف و باران به داخل حیاط های مسکونی کاربرد دارد. سایبان و سقف چادری را می توان در حیاط اصلی و یا حیاط خلوت به کار برد. سازه به کاررفته در این پوشش ها به صورت بست های محکم و مقاوم، توانایی مقابله با باد های شدید در مناطق بادخیز را نیز داراست. البته برای رسیدن به بهترین عملکرد این نوع محصولات نیازمند نصب و طراحی دقیق آن ها هستیم.

 

مزیت های سایبان پارچه ای ویلا و منزل مسکونی

همانطور که گفته شد، سقف و پوشش پارچه ای حیاط دارای مزیت های مختلفی می باشد که در برخی شرایط آب و هوایی به عنوان یک نیاز ضروری در نظر گرفته می شود.

در ادامه ویژگی های سایبان پارچه ای حیاط را ذکر می کنیم:

جلوگیری از نفوذ باد، برف، باران و تابش مستقیم خورشید

مقابله با تشعشات مضر نور آفتاب

زیبایی فضای حیاط منزل مسکونی

صرفه جویی در مصرف انرژی