سقف چادری

سقف چادری و پارچه ای نسل جدیدی از سازه ها به شمار می آیند که از سقف هایی با دهانه های بزرگ و به صرفه با استفاده از پوسته های پارچه ای صنعتی کاملا سبک ایجاد می شوند. ویژگی های اجرا و مزایای استفاده از سقف های چادری باعث به کارگیری این نوع از سازه های کابلی در معماری امروز شده است.

سقف چادری

 

در اجرای این سازه ها با توجه به سبک بودن وزن پارچه، نیازی به پروفیل های بزرگ و سنگین نخواهد بود و همچنین با توجه به پیش ساخته بودن سیستم سقف چادری، زمان اجرای پروژه به طور چشمگیری کاهش می یابد.

سقف پارچه ای می تواند در فرم های مختلف و ابعاد گوناگون طبق سفارش تولید گردد که از آن میتوان در فضاهای باز به عنوان پوشش در برابر شرایط جوی در صورت لزوم استفاده نمود.

سقف چادری کاربرد بسیار گسترده ای دارد که میتوان از انواع آن به سقف متحرک، سایبان ثابت و همچنین سقف کششی اشاره نمود.

 

انواع سقف چادری

سقف ثابت

سقف متحرک

سقف های چادری متحرک از نظر متحرک بودن به دو دسته تقسیم می شود:

نوع اول با استفاده از ریل و قرقره بر روی سیم های بکسل عمل باز و بسته شدن انجام میگیرد. در این نوع از سازه بستر سقف از اطراف بر روی ریل های مخصوص می باشد. عمل باز و بسته شدن سقف چادری از طریق موتور های برقی صورت می گیرد. البته دستی آن نیز تولید می گردد.

در نوع دوم سایبان چادری متحرک عمل باز و بسته شدن به وسیله بازو و جک صورت میگیرد.

 

سقف متحرک پارچه ای

همان طور که پیش تر گفته شد سقف های پارچه ای دو نوع متحرک و ثابت دارند. سقف متحرک پارچه ای از یک سیستم پارچه ای و آلومینیومی تشکیل شده است که بر روی ریل حرکت می کند.

در این سقف های متحرک پارچه ای اتوماتیک، با نصب یک موتور، نیروی محرکه سقف به وجود می آید، از طرفی با طراحی یک ریموت کنترل و یک دگمه، جمع شدن و باز شدن سایبان پارچه ای به صورت خودکار و کنترل شده انجام می شود. اما در مدل سقف متحرک چادری مکانیکی و یا دستی، این عمل دستی انجام می شود و از نظر هزینه ای نیز به صرفه تر است.

 

آیا قصد خرید سقف متحرک دارید؟

زمانی اقدام به خرید سقف متحرک کنید که تمایل دارید از فضا حداکثر استفاده را ببرید و محل زندگی خود را هر چه زیباتر کنید. با یک ریموت کنترل این توانایی در دستان شماست.

با نصب سقف جمع شونده در فضای باز کافی شاپ، رستوران، هتل و … مشتریان و افراد مورد استفاده از این فضا را از آفتاب و تابش نور خورشید محافظت کرده و با ایجاد سایه همراه با ایجاد دیزاین متفاوت، خاطره به یادماندی را در ذهن مشتریان خود به جا بگذارید.

ساختمان های پارچه ای و سازه های پارچه ای به دلیل نوآورانه و اقتصادی بودن و همچنین سرعت زیاد در نصب، جایگزین خوبی برای آجر و سایر سازه های سنتی هستند. آن ها قابل حمل و نصب آسان هستند و می توان از آن ها در مکان ها، رویداد ها و برنامه های مختلف استفاده نمود.

امروزه برخی از قابل تشخیص ‌ترین ساختمان‌ ها و استادیوم های ورزشی دنیا نیز عملا دارای سقف چادری می ‌باشند. از مواد بام سنتی گرفته تا اشکال معماری خیره ‌کننده و چشم‌ نواز. در ابتدا با فراهم آوردن راحتی و پایداری بیشتر با قیمت مناسب، سازه‌ های پارچه‌ ای بام، امروز تقاضای بازار را برای عملکرد بیشتر نور، صرفه ‌جویی در مصرف انرژی، تعمیر و نگهداری کمتر و انعطاف‌ پذیری معماری برطرف می ‌کنند.

 

۶ دلیل برای خرید سقف متحرک پارچه ای

از مهمترین مزایای سقف چادری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

فضای خنک در تابستان

ایجاد هوای خنک و مطبوع در اوج گرمای تابستان

گسترش فضای زندگی

سایبان برقی یکی از راه های عالی و ارزان برای گسترش فضای زندگی شما است.

استفاده در زمستان

سقف متحرک یک پناهگاه مناسب برای روز های بارانی و برفی برای فضای خارجی است.

محافظت نور خورشید

محافظت خود از اشعه های مضر آفتاب و ایجاد سایه خنک

ایجاد حریم خصوصی

با یک سقف متحرک حریم خصوصی خود را حفظ نمایید.

محفافظت از مبلمان

با سقف چادری متحرک می توان مبلمان در محوطه باز را از هر آسیب مصون داشت.