پارچه های pvc

پارچه های pvc یکی از اصلی ترین قسمت های یک سازه چادری هستند. جنس این پارچه برای مقاومت و طول عمر یک سازه بسیار اهمیت دارد. این پارچه ها دارای یک زیر لایه با جنس پلی‌استر هستند که بافت متراکم و غیر قابل نفوذی به پارچه می دهد. هنگام تهیه این پارچه ها حتما باید با یک فرد متخصص صحبت کنید تا مناسب ترین جنس را به شما معرفی کنند. پارچه ها درجه بندی های متفاوتی دارند. در نوع درجه پایین این پارچه ها لایه pvc با چسب به پارچه لمینیت می شود. این نوع پارچه کاربرد خاصی دارد اما برای استفاده در مکان هایی که نیاز به استحکام است، باید جنس های مرغوب تر استفاده شود.

"<yoastmark

پارچه های pvc

پارچه های پلی استری در دهه 60 میلادی به کار گرفته شدند. در همان ابتدا ثابت شد که این مصالح از الیاف پنبه و الیاف طبیعی هستند و دچار پوسیدگی نمی شوند و در برابر نور آفتاب و اشعه فرابنفش مقاومت دارند. اکنون پارچه های pvc در سازه های پارچه ای بسیار زیبا و چشم نواز خود نمایی می کنند و به یکی از پر طرفدارترین متریال مورد استفاده در ایجاد سرپناه تبدیل شده اند.

این پارچه ها در ساخت سقف های پارچه ای کششی،سایبان چادری، چادرهای اجاره ای قابل حمل، خیمه های مذهبی، سایبان برقی و… کار برد دارند.

ویژگی های مثبت

با خرید پارچه pvc اگر دقت کافی به عمل آورید معمولا تا سالهای طولانی یاز به خرید دوباره آن پیدا نمی کنید. مقاومت بالا و طول عمر زیاد از ویژگی های خاص این پارچه است.

انعطاف پذیری و ارزان بودن و سهولت اجرا و برپایی از ویژگی های بارز این پارچه هاست که افراد را علاقه مند به خرید آن  می کند.

اگر بخواهید این پارچه ها را با مصالح دائمی مقایسه کنید، شاید عمر آن کوتاه به نظر برسد اما اگر بدانید که این پارچه ها تا میزان بسیار زیادی در مقابل آتش مقاوم هستند، حتما به جای سازه آجری انتخاب شما همین سازه های تشکیل شده از پارچه pvc هستند.

معایب این پارچه ها

گاهی مهندسان ایمنی و مقررات ساختمانی برای فضاهایی که محصور هستند استفاده از این پارچه ها را محدود می کنند.

رنگ های پارچه ها بسیار متنوع است. رنگ هایی که تیره هستند بیشتر در معرض کمرنگ شدن قرار دارند و شاید نیاز باشد زود تر تعویض شوند.

شرکت سازه های چادری فراز با بهره گیری از با کیفیت ترین پارچه های pvc بهترین سازه پارچه ای مورد نظر شما را اجرا خواهد کرد.