چتر باغی

چتر باغی

برای لذت بردن از فضا های باز مانند باغ، ویلا، استخر، باغچه و در امان ماندن از آفتاب سوزان به ویژه در فصل گرما و یا خیس نشدن از برف و باران در فصل سرما در شرایط آب و هوایی نامساعد، یکی از بهترین راه ها، استفاده از چتر باغی است.

 

چتر باغی

 

چتر باغی که کارایی هایی خوب و مفیدی دارد و شما قادرید که در حیاط بر روی مبلمان باغی خود توسط آن سایه ایجاد کنید و بدون تابش مستقیم نور خورشید در کنار مهمانان خود لحظات خوشی را داشته باشید و در فضای باز بر روی مبل باغی خود غذا و نوشیدنی میل نمایید.

این کاربرد ها افراد را علاقمند می کند تا زمانی که مشغول تفریح یا استراحت در باغچه، ویلا، باغ و یا استخر خود هستند، از انواع این چتر ها استفاده نمایند. عمدتا چتر هایی که در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد می توان به چتر باغی، چتر ویلا، چتر باغچه و چتر کنار استخر اشاره کرد.

کاربرد دیگر چتر ویلایی، کنار استخر (سایبان استخری) برای سایه کردن میز و صندلی و تخت کنار استخری بوده که شما بعد از شنا کردن برای در امان ماندن از اشعه نور خورشید و تاثیر آن بر روی بدن می توانید زمان کافی را برای استراحت در کنار استخر سپری نمایید. یا حتی از چتر حیاطی برای سایه کردن روی خودرو و ماشین خود، برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و گرم شدن بیش از حد بدنه جهت صدمه ندیدن رنگ خودرو استفاده نمایید.

امروزه در سبک های متفاوت انواع چتر تهیه و تولید می شود که برای خرید انواع این چترها می توان در ابتدا اطلاعاتی در مورد آن ها کسب نمود  و با سبک های متفاوت چتر باغی آشنا شد، سپس اقدام به خرید کرد. در ابتدا برای خرید انواع چتر باید فضای خود را بشناسید تا متناسب با فضای تان اقدام به خرید نمائید. هر چه شناخت دقیق تری از فضای خود داشته باشید، چتر مناسب تری را برای آن انتخاب خواهید کرد.

 

انواع چتر های باغی:

سایبان های آفتابی: همان طور که از نام آن پیدا است، منظور آن ها برای سایه زنی از خورشید می باشد. همان چیزی که می توانید در نزدیکی استخرها مشاهده کنید.

پاگودا: این ها چتری هایی با الهام از سبک آسیایی هستند. پاگودا ها همان چیزی هستند که در کاخ های کشور های جنوب شرقی آسیا می بینید.

بازار: این چتر های هشت ضلعی از نوع این چتر  بسیار پرطرفدار هستند و می توان در کافه ها آن ها را مشاهده کرد.

Cantilever: دارای پایه محکم و قابل تنظیم می باشد. این امر باعث می شود جمعیت و مساحتی بزرگ تر به وجود آید.

چتر های باغی دیواری: این چتر های قابل جدا شدن از پایه هستند که به شما امکان می دهند آن را روی یک دیوار سوار کنید. یک روش خوب برای صرفه جویی در فضا.

چتر های باغی لاله ای: این همان چیزی است که انتظار آن را دارید. با این نوع چتر باغی مکانی منحصر به فرد و شیک درست کنید.