کاربرد سایبان چادری

تعریف سازه چادری

چادر یک پوسته یکپارچه می باشد که به وسیله یک میله و یا ستون ها نگه داشته می شود و می تواند به عنوان یک سایبان چادری در سازه های ساختمان و یا پارک ها و ویلا ها مورد استفاده قرا گیرد.

کاربرد سایبان چادری

سایبان چادری

افزودن یک سایبان به خانه، سرمایه گذاری بسیار خوبی است. سایبان ها را می توان بر روی درها، پنجره ها، پاسیو ها یا روی حیاط نصب کرد. این سایبان ها مخصوصا بعد از نصب روی پنجره ها با کاهش نور خورشید و انعکاس نور بهره وری انرژی را افزایش می دهند. زمانی که از سایبان روی بالکن یا حیاط ، پاسیو و .. استفاده شود، این روش با محافظت از شما در برابر خورشید و باران، میزان استفاده شما از فضای باز را نیز افزایش می دهد. پس از اتخاذ تصمیم برای بهبود فضای خانه یا کسب و کار خود با یک سایبان، باید سبک، پوشش و انواع سایبان را با در نظر گرفتن سلیقه ی شخصی خودتان انتخاب کنید.

سایبان های مختلفی ازجمله سایبان چادری و پارچه ای با کاربری های مختلف سایبان حیاط، سایبان چتری، سایبان پارکینگ، سایبان برقی و غیره طراحی می شوند.

 

کاربرد انواع سایبان

با نصب سایبان می توانید در فضای مورد نظر خود همچون تراس، بالکن، پارکینگ بدون سقف، میزان نور آفتاب را کنترل کنید یا در هنگام بارش از فضای موردنظر لذت برده و محافظت نمایید. امروزه انواع سایبان را می توان بسته به نیاز و نوع کاربری خود انتخاب کرده و نصب آن ها را به شرکت های تخصصی سفارش داد.

 

سایبان پرتابل

کاربرد مطلوب و انواع بسیار زیاد سایبان پرتابل، بسیاری از افراد را برای خرید ایده آل و بی نظیر این محصولات ترغیب می کند.

از مهمترین مزیت های این سایبان، قابلیت حمل و نقل ساده و آسان آن است که  توجه بسیاری از گردشگران را به سمت خود معطوف داشته است. این محصولات به نحوی طراحی و ساخته شده اند که از وزن بسیار کمی برخوردار می باشند و افراد به راحتی می توانند برای حمل این سایبان ها از مکانی به مکان دیگر اقدام نمایند.

 

کاربری سازه چادری

برای اجرا و نصب انواع سایبان ثابت و متحرک، سایبان چادری و سایبان پارچه ای، مکان های زیادی وجود دارد. انواع سایبان را می توان برای منازل مسکونی، تالارهای پذیرایی و مجالس و بسیاری فضاهای دیگر استفاده نمود. این سایبان ها باتوجه به نوع کاربری، به شکل سایبان متحرک یا سایبان ثابت استفاده می شوند. این فضاها عبارتند از:

رستوران ها

فضاهای تجاری

فضاهای ورزشی

فضاهای تشریفاتی

فضاهای نمایشگاهی

فضاهای کشاورزی و گلخانه ای

فضاهای توریستی و تفریحی

فضاهای فرهنگی و آموزشی

سالن های ورزشی

سالن های فرودگاهی

سالن های اجتماعات

سالن های تولیدی

سالن های نگهداری از تجهیزات و کالا

 

کلام آخر

بطور کلی زمانی که نیاز است سطح وسیعی را با صرف حداقل زمان و هزینه‌‌ی ممکن پوشش دهیم، بهترین ایده استفاده از سازه ‌های پارچه ‌ای می‌باشد؛

پیشرفت دانش و گسترش سازه های پارچه ای طی ۵۰ سال اخیر چشمگیر بوده و سرعت فناوری و انطباق پذیری آن ها به سرعت در حال افزایش است، چرا که مواد مهندسی جدیدی هر روز به بازار عرضه می شوند که به ذهن خلاق معماران و طراحان اجازه هر گونه ایده پردازی را در صنعت سایبان چادری می دهد.