سایبان استخر

سایبان استخر با ایجاد فضایی مناسب برای استخرهایی که در فضای باز ساخته شده اند فضایی مناسب ایجاد می کند. معمولا استخرهای فضای باز در منازل به علت وجود جریان هوا بیشتر طرفدار دارد و افراد سعی می کنند به جای استخر سرپوشیده از استخر فضای باز استفاده کنند. اما در این میان مشکلی وجود دارد و آن هم تابش مستقیم نور خورشید و اشعه فرابنفش و افتادن حشرات داخل آب است. با اجرای سایبان استخر، علاوه بر ایجاد محیطی زیبا از این مشکلات پیشگیری می کنید. به علاوه این سایبان ها از دیده شدن توسط ساختمان های دیگر جلوگیری می کند.

سایبان استخری

سایبان استخری

سایبان استخر

سایبان استخر انواع متفاوتی دارد که معماران برای اجرای آن در هر محیطی می توانند نوعی خاص را به شما پیشنهاد بدهند. زمانی که در فضای باز منزلی استخر ایجاد می شود باید زیبایی محیطی نیز همراه آن باشد زیرا افراد از این محیط برای تفریح استفاده خواهند کرد و بسیار واجب است که طراحی هر آیتم موجود در محیط زیبا باشد و با سایر عناصر محیط هماهنگ شود، تا چشم نواز باشد.

بسیاری از افراد تمایل دارند این سایبان ها را طوری برای آن ها طراحی گردد که متحرک باشد تا بتوانند با توجه به حال و هوای لحظه ای که در آن هستند در محیط  تغییر ایجاد کنند.

سایبان های ثابت

این سایبان ها با یک پایه ثابت اجرا می شوند و پس از نصب امکان تغییر داد ان وجود ندارد. معمولا در این سایبان ها جنس پایه آلومینیومی در نظر گرفته می شود و جنس سقف از سازه های پارچه ای تشکیل می شود.

سایبان گلخانه ای: این مدل از نوع سایبان های ثابت است و شامل بازوهایی ست که در اطراف استخر قرار گرفته و در بالای استخر به هم متصل می شوند. میان این بازوها با پارچه و یا پنل پوشیده می شود.

سایبان استخر پارکینگی: میله هایی از یک طرف استخر به سمت دیگر کشیده می شود و میله هایی دیگر به صورت افقی به میله های طولی متصل می گردد و روی آن با برزنت و یا پوشش پلاستیکی پوشیده می شود. این سایبان ها مانند سایبان پارکینگ خودرو اجرا می شوند.

سایبان بادبانی استخر: این بادبان ها برای ایجاد سایه روی استخر قرار می گیرند. هر نوار پارچه ای که به عنوان بادبان روی استخر قرار می گیرد به یک بست فلزی محکم متصل می گردد تا در مقابل وزش شدید باد مقاومت کند.

سایبان های استخر متحرک

این نوع سایبان را در زمانی که به آن نیاز ندارید می توانید جمع کنید. با این کار می توانید فضا را مدیریت کرده و طول عمر سایبان را افزایش دهید.

سایبان کشویی: این سایبان های به گونه ای اجرا می شوند که به صورت کشویی و یا کرکره ای باز و بسته می شوند. با این نوع سایبان استخر می توانید در شب از تماشای ستاره ها لذت ببرید و در روز از تابش نور افتاب در امان باشید.

سایبان چتری: سایبان های چتری از انواع متحرک هستند و فضای کمی اشغال می کنند. این سایبان ها بسیار متنوع هستند و موجب می شند شما احساس کنید در ساحل دریا هستید.